Verification: 57f608bc27c3fbc6

BİZLER CUMHURİYET DELİSİYİZ!!! BİZE HERGÜN BAYRAM.....

Zanox satış ortaklığı HTML kodunun [LE269] BAŞLANGICI [LB269]

 


Günün Fırsatı

GİYCEM
Zanox satış ortaklığı HTML kodunun [LE269] BAŞLANGICI [LB269]

TİMUR SELÇUK'BİZİ ALDATTIKLARINI SANMASINLAR'

 

 


TİMUR SELÇUK ŞARKILARI DİNLEMEK İÇİN TIKLA

"Bizi Aldattıklarını Sanmasınlar !" / Timur SELÇUK

 Demek ki hâlâ bu ülkede, korku imparatorluğunda düşündüklerini söyleyebilen insanlar, sanatçılar kalmış !


Timur Selçuk, içimizi aydınlattı...

 
YİĞİT MÜZİSYEN OLUNCA, SÖYLEMİ DE İSTİKLAL MARŞI OLMAKTADIR.

 

http://www.odatv.com/n.php?n=bizi-aldattiklarini-sanmasinlar-1407111200

Balçiçek Pamir’in Habertürk’de “Karşıt Görüş Özel” programına katılan Timur Selçuk, bir sanatçıya yakışan dürüstlük ve nezakette çok önemli açıklamalarda bulundu. 
“Yetmez ama evet!”çi olduğu bilinen Balçiçek Pamir’i BDP ve Erdoğan konusunda hep ters köşeye yatırıp nazikçe eleştiren Timur Selçuk, BDP hakkında televizyonlarda duymadığımız gerçekleri söyleyerek Pamir’in konuyu politikadan müziğe çekmesine neden oldu. Ama müzik bölümünde de politik vurgularına devam eden Timur Selçuk herkese cesaret verdi, gerçek bir sanatçı gibi düşüncelerini açıkça söyledi; pandoranın kutusunu açtı.
Programda konuşmanın not edebildiğimiz bölümü şöyle:
Balçiçek Pamir: CHP’nin en çok neyini eleştiriyorsunuz?
Timur Selçuk: CHP kamuoyunda AKP’ye karşı birikmiş tepkiyi kanalize edebileceği bir ideolojik/örgütsel çıkış yolu bulamadı, yaratamadı. Yeni CHP söylemini çok yanlış buluyorum. Mustafa Kemal, İsmet İnönü eskidi mi? Bu otobüs firması mı; yeni öz seyahat gibi böyle adlandırıyorsunuz… Sonra Deniz Baykal’ın böyle kasetle uzaklaştırılması hiç yakışık almadı kamuoyumuz için.
Balçiçek Pamir: BDP’nin tavrını nasıl buluyorsunuz?
Timur Selçuk: Bir milletvekili çıktı İmralı’ya selam, Kandil’e selam diyerek konuşmasına başladı… Bu ne demektir? Bizi kandıramazlar! Bizi aldattıklarını sanmasınlar... Her şeyi görüyoruz, biliyoruz, izliyoruz!.. İmralı dedikleri zaman yere dizilmiş çocuk ölülerini anımsarım ben, Kandil dedikleri zaman dünyanın en büyük eroin/esrar kaçakçılığından beslenen bir suç örgütünü bilirim… BDP’liler bizi aldattıklarını sanmasınlar!
Balçiçek Pamir: Ama Ertuğrul Kürkçü var… Sosyalist!
Timur Selçuk: Karşımda olmayan birisi için böyle arkadan konuşmak istemem… Şarkıcı olduğunu söyleyen ama şarkıcı olmayan bir sürü insan var!
Balçiçek Pamir: (Pamir’in “Burada Erdoğan’ı beğenir” düşüncesiyle sorduğu) Başbakan’ın Davos’taki tavrı ve “Mavi Marmara”yı da mı doğru bulmuyorsunuz?
Timur Selçuk: Ben sözlere değil öze bakarım. Dolmabahçe görüşmeleri yapan zırhlı arabalarla gezen bir genelkurmay başkanına da eleştirel bakan birisiyim; özüne bakarım! Ne derse desin Başbakan’ın hiçbir sözü benim gönül telimi titretmiyor. Mevkilere makamlara saygı gösteririm ama gönlümde hiçbir şey yok Başbakan’a karşı.
Balçiçek Pamir:  Kenan Evren'in yargılanması da mı iyi değil!
Timur Selçuk: 90 yaşında adamı yargılayarak suçtan kurtulamazsınız. Biz hepimiz 12 Eylül için suçluyuz toplum olarak. Sustuk. Suskun toplumlar her şeye müstehaktır. Mustafa Kemal’in halkı bu değildir. Ben suçluyum. 90 yaşındaki Kenan Evren’le bu suçtan bizi kurtaramazsınız. Ben suçluyum. Kenan Evren’i bırakın. 10 Eylül’de ölen çocuğun annesi babası, niçin 10 Eylül’de bunu yapmadınız, demedikçe iş bitmiştir. Susamam ben. Müslümanlığın birinci şartı dik durmaktır der imam-ı azam Mustafa Kemal. Ahlaksız yurttaşlara karşı ahlaklı yurttaşlar adına yeni bir Kuva-i Milliye yaratmaya başlamalıyız.
Balçiçek Pamir: Helalleşmeyi de mi doğru bulmuyorsunuz?
Timur Selçuk: Silahlı kuvvetlerden 44 generalin gizli tanıklarla Hasdal’a konulması mıdır helalleşme. Böyle bir intikam duygusu mudur? Bu tutuklanmalar Türk ordusunun aşağılanması güçsüzleşmesi anlamındadır. Öyle büyük bir tehlike gelmektedir ki bu tehlikelere karşı TSK mücadele edemesin diye bunlar yapılıyor. Gelecek olan tehlikeye kimse direnemesin, ordunun gücü kalmasın diye!
Balçiçek Pamir:  Gerçekten darbe yapılacaksa…
Timur Selçuk: 800 gündür bulamadınız mı darbe yapanları? Deniz Feneri’ne niçin yıllardır bakmadınız. Ne helalleşmesi?
Balçiçek Pamir: Bütün bunlar bir sanatçı olarak moralinizi bozuyor mu? Çalışmalarınızı etkiliyor mu?
Timur Selçuk: Benim moralim bozulmaz. Paşanın morali bozuldu mu? Tek bir silahı yoktu Kurtuluş Savaşı’na başlarken.  İki Mustafa var; bir Mustafa zaman içinde, diğeri zaman ötesi Mustafa! Ben onları tanırım, onlardan güç alırım. 
Balçiçek Pamir:  Sanat çalışmalarınızda neler yapıyorsunuz?
Timur Selçuk: Şimdi Orhan Alkaya’nın sahneye koyduğu Rozenbergler Ölmemeli oyunu için müzik hazırlıyorum. 70’lerde de bu oyunu sahneye koymuştuk. 30 küsur Türkçe Fransızca Nazım Hikmet şiiri ve 12 Orhan Veli şiiri bestesi sırada bekliyor.
Bugün bu noktadaysam emekli matematik öğretmeni eşim yüzünden ayaktayım.
Balçiçek Pamir: Sizden önce Özdemir Erdoğan Bon Jovi’den önce bizim sanatçılarımızın çıkmasını eleştirdi, Bon Jovi kim diye…
Timur Selçuk: Obama nasıl geliyor TBMM’de ahkam kesiyor. Başbakanı nasıl BOP eş başkanıyım diyor. Siyaseti böyle olursa müziği böyle olur bu ülkenin. Niçin şaşırıyor ki?

 

Ahmet Yıldız
Odatv.com


--
''SİYASİ VE ASKERİ ZAFERLER NE KADAR BÜYÜK OLURLARSA OLSUN, EKONOMİK ZAFERLE TAÇLANDIRILMAZSA, MEYDANA GELEN ZAFERLER KALICI OLAMAZ, AZ ZAMANDA SÖNER.''
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
 
''SAHİPSİZ OLAN BİR MEMLEKETİN BATMASI HAKTIR; SEN SAHİP OLURSAN BU VATAN BATMAYACAKTIR!! ''

MEHMET AKİF ERSOY
 --

 

--
"Dünyada her millet, icraatına tahammül ettiği hükümetin  mesuliyetine ortak sayılır."   

Mustafa Kemal ATATÜRK

  

GİYCEM
 

 

 

160 x 600 Low Cost Flight

 

 

 

haberler haberler

 


Günün Fırsatı

Aktif Ziyaretçi9
Bugün Toplam40
Toplam Ziyaret651744
Anlık
Yarın
11° 19° 13°
AlışSatış
Dolar2.41592.4255
Euro2.73782.7487